Colty s pozlátkem

21.12.2016

COLT SINGLE ACTION ARMY REVOLVER, SN 321101. Cal. 44 WCF (44-40)

tedy jednočinný armádní revolver Colt, "COLT FRONTIER SIX SHOOTER 44-40", Colt Hraničář Šestiraňák 44-40, je jedním z páru vyrobeného pro dobytkářského krále Weldona Bledsoe. Značka jeho ranče je vidět na pravém štítu rámu. Celý je rytý, zlatecený a poniklovaný. Pažby jsou zdobeny reliéfem s hlavami karibů a mexickými orly.

Tato zbraň je názornou ukázkou toho, jak se smrtelný nástroj v rukách umělce změní ve více, nebo méně vkusný šperk, vhodný k obdarování korunovaných hlav, či jiných potentátů.

COLT JEDNOČINNÝ ARMÁDNÍ REVOLVER. SN 354396. CAL. 38-40.

Pažbičky má vykládané perletí, s řezanou býčí hlavou na pravé a monogramem "ALS" na levé straně. Revolver je zdoben velmi decentním listovým a květinovým vzorem. Zbraň objednal Kleins Hardware. Revolver byl vyexpedován 2. května 1931. Pak jej, spolu s opaskem a holstrem zdobeným podobným vzorem, dostal darem zástupce šerifa, Arthur L. Stuckert od občanů Bucyrus Township, Crawford County, Ohio, za jeho hrdinské službu v plnění svých povinností. Tato zbraň je jediným dochovaným exemplářem Coltu SAA v ráži 38-40 s tímto rytím a zlacením. Firma jich celkem vyrobila tucet, ale ostatní byly pětačtyřicítky.

Zlacený a postříbřený rytý Colt Model 1862, policejní perkusní revolver SN 14043

s 6½ palce dlouhou hlavní a pažbou ze slonoviny. Postříbřený barel a rám, zlacený válec, páčky a úderník. V pouzdře s plným příslušenstvím.

Early Colt Police Positive Serial Number 326393

s dva a půl palcovou hlavní, zdobením rytím a značně setřeným zlacením přes stříbro. Pažbičky ze slonoviny. Na pažbě nápis "Merriam".

"POLICE / POSITIVE 38 SPECIAL" Serial Number: 252150

byl vyroben v roce 1922, rytí s decentním akantovým vzorem. Poniklování ve vynikající kvalitě, jen ma zadní strabě válce je odloupnuto. Pažby perleťové, na jedné výrazný monogram "MGB", ba druhé volská hlava. Čtyřpalcová hlaveň.